Golden State Koçu Steve Kerr: “LeBron James Tüm Zamanların En iyisi”

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, 5 kere oyuncu,2 kere de koç olarak şampiyonluk yaşamış bir isim. Kerr oyunculuk zamanında tarihe geçen isimler olan Michael Jordan, Scottie Pippen, Dennis Rodman, David Robinson, Tim Duncan, Manu Ginobili ve Tony Parker ile oynadı. Kerr, bu oyuncuların yanı sıra efsanevi koçlar olan Gregg Popovich ve Phil Jackson’ın kadrolarında bulundu.

Steve Kerr, şu anda 4 all-star oyuncusu olan Stephen Curry, Klay Thompson, Kevin Durant ve Draymond Green’e koçluk yapıyor.

Koçtan büyük liste

Kerr, tarihin en ilham verici oyuncularının kimler olduğuyla ilgili olarak bir liste oluşturdu. Listesinde Michael Jordan, LeBron James, Allen Iverson, Steve Nash, Kevin Durant ve Stephen Curry gibi isimler yer aldı.

Iverson’ı anlattı

Kerr, Iverson’ın oyuna olan etkisiyli ilgili ” Yaptığı crossover’lar basketbola bir kilometre taşı getirdi, daha önce kimsenin topla yapamadıklarını o yapmayı başardı. Topu eline aldığında hiç kendisinden şüphe etmeden hareketlerini tamamlayan bir oyuncuydu.” dedi.

“Pas atmayı havalı hale getirdi”

Nash’le ilgili olarak: ” Nash, pas atmayı tekrar havalı bir hale getirdi. Şu an gelmekte olan yeni nesile çok büyük bir ilham kaynağı oldu. Tıpkı Stephen Curry’e ilham kaynağı olduğu gibi. Stephen’a şimdi sorarsanız ondan ilham aldığını söyleyecektir. Son zamanlarda izlediğim tüm oyun kurucularda Steve Nash’ten bir parça görüyorum.” dedi.

“LeBron dünyanın en iyisi”

Jordan ve LeBron’la ilgili olarak: “Michael Jordan ve LeBron James’i listeme koymamın sebebi onların tüm zamanların en iyi iki oyuncusu olduğunu düşünüyor olmam. İkisi de fenomen oyuncular ve her zaman oyunu değiştirme olasılıkları bulunuyor.” dedi.

Durant’i övdü

Durant’le ilgili olarak ise: ” Bence Durant, gelecek genç nesilin uzun oyuncularını iyi etkiledi. Kevin Durant, uzun oyuncular açısından top kontrolü ve atletizmi yeni bir boyuta getirdi. Durant, kendisinden sonra gelen Anthony Davis, Karl-Anthony Towns ve Giannis Antetokounmpo gibi isimleri etkiledi diye düşünüyorum.” dedi.

 

 

Bir önceki yazımız olan Cedi Osman Kapak Oldu ! başlıklı makalemizde Cedi Osman, Cedi Osman dergiye kapak oldu ve Cleveland Cavaliers hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir