Fenerbahçe Doğuş Oyuncusu Brad Wanamaker NBA Yolcusu

Brad Wanamaker Fenerbahçe Doğuş’tan Ayrıldı

Fenerbahçe Doğuş’ta geçtiğimiz sezon iyi performans göstersede tam manasıyla beklenen liderliği veremeyen Wanamaker, Fenerbahçe Doğuş’tan ayrıldı. Unutmamak gerekir ki Brad Wanamaker Fenerbahçe ile Tahincioğlu Süper Ligi Kupası’nı kaldırıp final serisinin mvp’si olmuştu. Ayrıca Fenerbahçe ile Euroleague’de final oynama başarısıda gösterdi. Brad Fenerbahçe Doğuş’tan NBA’in en köklü takımlarından biri olan Boston Celtics’e transfer oldu. Henüz Brad Wanamaker’ın Boston’dan nasıl bir kontrat alacağının detayları belli değil.

Kısaca Brad Wanamaker

Doğum Tarihi: 25 Temmuz 1989(28 Yaşında)    

Doğum Yeri: Philadelphia, Pennsylvania

Boyu: 1,93 m ( 6ft 4 in)

Pozisyon: Oyun Kurucu/ Şutör Gard

Kolej: Pittsburgh Panthers (2007-2011)

Draft: 2011 Draftında Seçilmedi

NBA Draftlarında seçilemeyen Brad Wanamaker kariyerine  italyan Banca Teramo Takımı’ nda başladı.  Wanamaker sonrasında kariyerine sırasıyla NBA G League, Fransa, Almanya ve son olarakta Türkiye’de devam etmekteydi. Şimdi ise evine Amerika’ya Boston Celtics gibi köklü bir takımın oyuncusu olarak dönüyor.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Çin Basketbol Maçı Hangi Kanalda? başlıklı makalemizde Türkiye Çin Basketbol Maçı Hangi Kanalda, Türkiye Çin Kadın Basketbol Hazırlı kMaçı ve Türkiye Çin Maçı saat kaçta hakkında bilgiler verilmektedir.

Oğuzhan Balaban

iletişim için: balabanoguzhan00@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir