Ersan’lı Philadelphia 76ers Miami Heat’e Direnemedi

Miami Heat sakatların takıma geri dönmesi, Dwyane Wade ile sözleşme imzalanması ve evinde yakaladığı galibiyet ritmiyle güçlü rakibi Ersan’lı Philadelphia 76ers’ı yenmeyi bildi. Philadelphia Charlotte Hornets’a 128 sayı atarken, Miami teknik ekibinin maçı iyi gözlemlediği ve 76ers’ı 100 sayı altında tutmayı başardığı dikkatleri çekti.

Miami Heat ilk beşi: G. Dragic · J. Johnson · T. Johnson · J. Richardson · H. Whiteside

Philadelphia 76ers ilk beşi: R. Covington · J. Embiid · J. Redick · D. Saric · B. Simmons

Maça, Miami Heat hızlı başlayan taraf oldu, Miami’nin 12-7 öne geçtiği kısıma dek, Philadelphia’da Ben Simmons atletizmi ile öne çıkarak vurduğu smaçlarla takımını taşıdı. Miami bu üstünlüğü sağlarken karşısında Embiid’in savunmasını bulan, Hassan Whiteside’ın arkası dönük hücumlarına güvendi, Whiteside bu güveni boşa çıkarmadı. Çeyreğin sonlarına gelinirken savunmalar zayıf görünüm çizmeye başladı ve karşılıklı basketlerle oyun ilerledi. İlk çeyreğin sonunda Miami Heat’in 29-28 üstünlüğü vardı.

Ben Simmons ve Reddick farkın açılmasına engel oldu

İkinci çeyreğin ilk 3 dakikasında iki takım da pota altına yapılan, penetreler aracılığıyla basketleri buldu. Sonradan devreye giren Goran Dragic, orta mesafeli ve üç sayılı atışlarıyla takımının seriyi bulmasını sağladı ve çeyreğin ortasına gelindiğinde Miami’nin 41-31 üstünlüğü görülüyordu. 76ers, Miami’ye Ben Simmons’ın hızlı hücumları bulduğu basketler ve yaptığı asistlerle iyi değerlendirmesi sonucunda cevabı verdi. J.J Reddick’in de etkili üçlük performansı devreye girince fark iyice eridi. Devreye 53-49 Miami Heat önderliğinde girildi.

76ers 3. çeyrekte daha etkin olan taraftı

Üçüncü çeyrekte 76ers maçı başa baş duruma getirse de, Heat’te Hassan Whiteside, pota altında yapılan savunmaya aldırmayıp acımasız bir görüntü çizerek rakibine zor anlar yaşatmaya devam etti. Philadelphia 76ers etkili takım oyunu sergilediği bu çeyreği 74-73 önde kapattı.

Miami üçlük oldu yağdı

Son çeyrekte, maç boyu biraz sessiz Görünen Dwyane Wade sorumluluk almaktan kaçınmadı ve sahne ışıklarını üstüne çekmeye başladı. Heat son çeyreğin ortalarına kadar etkili bir dış atış performansı sergiledi ve farkı 88-78’e kadar getirdi. Miami’nin durdurulamaz üçlük performansına 76ers, Embiid ve Saric ile direnmek istedi; ancak yeterli olamadılar. Miami Heat Dragic, Wade ve Whiteside’ın etkili oyunlarıyla maçı 108-99 kazandı.

Maçta takımlar arasındaki farkı yaratan istatistik, Heat’in takım olarak %53.8 üç sayılık isabet bulmuş olmasına, 76ers’ın yalnızca %40.5 ile cevap verebilmesi oldu.

Miami Heat’te etkili performanslar: Hassan Whiteside: 26 sayı-8 ribaund, Dwyane Wade: 16 sayı-6 ribaund

76ers’ta etkili performanslar: Dario Saric: 20 sayı-10 ribaund, J.J Reddick: 18 sayı-5 asist, Ben Simmons: 10 sayı-8 ribaund-8 asist

Ersan bu maçta 5 sayı-5 ribaund-2 asist ile oynadı.

 

dwyane wade

 

http://pota6.net/miamiye-donen-dwyane-wadein-duygu-dolu-anlari/

Bir önceki yazımız olan Barack Obama Oynamak İstediği Basketbol Takımını Açıkladı! başlıklı makalemizde barack obama, champions ve popovich hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir