Cleveland Cavaliers Şaşırtmadı

Cleveland Cavaliers evinde Phoenix Suns’ı ağırladı. Sakatlarının önemli bir kısmı kadroya dönen Cavaliers kendinden beklenen oyunu gösterdi. Maçı ilk devrede kopartan Cleveland 120-95 gibi farklı bir skorla Suns’ı mağlup etti.

1.Periyot: 23-27 2.Periyot: 39-18 3.periyot: 31-26 4.periyot: 27-24

Phoenix Suns İlk Beş: Josh Jackson, Dragan Bender, Marquese Chriss, Troy Daniels, Elfrid Payton

Cleveland Cavaliers İlk Beş: LeBron James,  Jeff Green, Kevin Love, George Hill, Jose Calderon

İlk periyot görece daha başa baş geçti. Cleveland’ın 27 sayı ürettiği periyotta Kevin Love’ın Cavaliers adına ne kadar etkili olduğunu bir kez daha gördük. Tristan Thompson ve Larry Nance Jr. gibi önemli isimlerinde sakatlıktan dönmesiyle Cavaliers eski gücüne kavuşmaya başladı. Bu maçta da bunu gayet iyi gözlemleyebildik. Tabi ki Phoenix Suns’ın da kilit ismlerinden TJ Warren ve Devin Booker’dan yoksun bir şekilde parkeye ayak bastığını unutmamak gerek. Playoff umudu kalmayan Suns kötü gidişini durdurmak gibi bir niyetinin de olmadığı aşikar. Draft sırasında kendilerini öne çekip gelecek sezon yıldız rookie’leri kadrolarını katmak istiyorlar. Öte yandan Cleveland Cavaliers aldığı bu galibiyetle oynadığı son 5 maçın 4’ünü kazanma başarısı gösterdi.

Cleveland Cavaliers Kendinden Emin

Cleveland King LebRon ve Kevin Love’ın önderliğinde baştan sona üstün bir oyun ortaya koydu. 2.periyota iyi başlayan Phoenix öne geçmesine karşın Cavaliers maçı ciddiye almaya başladı ve  mükemmel oynadı. Özellikle 2.periyotta bambaşka bir performas ortaya koyan Cavaliers tam 39 sayı buldu. Çaresiz kalan Suns savunmada varlık gösteremedi. Hücumda da istediğini alamayan, iyi bir oyun planı geliştiremeyen Phoenix Suns sadece 18 sayı kaydedebildi.

Phoenix Suns Adına Etkili Performanslar: Marquese Chriss 19 sayı 10 ribaund 3 asist 1 top çalma 2 blok,  Troy Daniels 20 sayı 6 ribaund 1 asist, Josh Jackson 17 sayı 5 ribaund 4 asist 2 top çalma

Cleveland Cavaliers Adına Etkili Performanslar: LeBron James 27 sayı 6 ribaund 9 asist 1 top çalma 1 blok, Kevin Love 20 sayı 6 ribaund 2 asist 3 top çalma, Larry Nance Jr. 15 sayı 10 ribaund 2 asist

CleCavs

 

Bir önceki yazımız olan Cedi Osman Kapak Oldu ! başlıklı makalemizde Cedi Osman, Cedi Osman dergiye kapak oldu ve Cleveland Cavaliers hakkında bilgiler verilmektedir.

Oğuzhan Balaban

iletişim için: balabanoguzhan00@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir