Cleveland Sakatlıklara Rağmen Bulls Karşısında Galip

Sakatlıklarla boğuşan, rotasyonu daralan Cleveland Cavaliers Chicago Bulls’un karşısına çıktı. Yine izleyicileri şaşırtıcak bir ilk beş ile sahaya çıkan Tyronn Lue istediği aldı. Cleveland Cavaliers salondan 114-109 galip ayrıldı.

Cleveland Cavalirs İlk Beş Jeff Green, LeBron James, Ante Zizic, George Hill, Jose Calderon

Chicago Bulls İlk Beş: Denzel Valentine, Paul Zipser, Cristiano Felicio, Justin Holiday, Cameron Payne

Cleveland  koçu Tyronn Lue şaşırtmaya devam etti. Yine farklı biri ilk beş deneyen Tyronn maça iyi başladı. Bulls savunmasını birebir oyunlarla alt eden Cleveland sezon başından beri yaşadığı dış savunmada yine şaşırtmadı. Bulls’a birçok boş üçlük şansı verdi. Sakatlıklarla birlikte daha fazla dakika alan Jeff Green’in iyi bir form yakaladığı gözlemlendi. Günün en şaşırtan oyuncusu ise Jose Calderon’du. J.Calderon kaliteli bir veteran olmasına karşın genelde 5 dakikadan fazla süre alamıyordu. Cleveland Cavaliers Koçu Tyronn Lue  Jose Calderon’a bu maçta tam 36 dakika süre verdi. J.Calderon bu süre boyunca 9 sayı 7 ribaund 6 asist ve 1 blok ile oynadı. J.Calderon’un takım oyununa gözle görülür bir katkı ssağladığını söylemek yanlış olmaz. Chicago Bulls’da ise savunma korkunç derecede kötüydü. Bulls rakibine birçok penetre etme şansı tanıdı. Bulls savunurken çok yumuşak kalınca Cleveland’lı oyuncular küçük deparlarla yanlarından geçip kolayca skor ürettiler.

%72.7 ile Üçlük İsabeti

Cleveland ikinci periyotta farkı 18 sayıya kadar çıkardı. Chicago Denzel Valentine’ın çabalarıyla oyuna tutundu. D.Valentine maç boyunca tam 34 sayı 7 ribaund 6 asist üretip inanılması güç bir rakamla %72.7 ile üçlük attı. 11’de 8 üçlük isabeti bulan D.Valentine’ın insanüstü çabası takımını yenilgiden kurtarmaya yetmedi. Cleveland Cavaliers LeBron James’in önderliğinde 114-109 galip ayrıldı.

Cleveland Cavaliers Adına Etkili İsimler: LeBron James 33 sayı 13 ribaund 12 asist 1 top çalma 2 blok, Jeff Green 21 sayı 4 ribaund 2 asist 1 top çalma 1 blok, Jose Calderon 9 sayı 7 ribaund 6 asist 1 blok

Chicago Bulls Adına Etkili Performanslar:  Denzel Valentine 34 sayı 7 ribaund 6 asist 1 blok, Bobby Portis 15 sayı 15 ribaund 2 asist,  Cameron Payne 13 sayı 2 ribaund 10 asist

 

Cleveland Cavaliers vs Chicago Bullls Maçı Haberi

Bir önceki yazımız olan Barack Obama Oynamak İstediği Basketbol Takımını Açıkladı! başlıklı makalemizde barack obama, champions ve popovich hakkında bilgiler verilmektedir.

Oğuzhan Balaban

iletişim için: balabanoguzhan00@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir