Bogdanovic Coştu Indiana Pacers Kazandı!

Sezonun iki iyi ekibini karşı karşıya getiren mücadelede Indiana Pacers, Millwaukee Bucks’ı ağırladı. Maç baştan sonra çekişmeli gitti ve kazanan son anlarda belli oldu. Indiana, Bogdanovic liderliğinde Millwaukee’yi evinde zorlansa da yendi.

Maç etkisiz hücumlarla başladı

Maç iki takım için de oldukça kısır hücum performanslarıyla başladı; öyle ki ilk 7 dakika sonunde toplam 15 sayı oldu. Çeyrek sonlarında basketler bulunmaya başlandı ve ikinci çeyreğe Indiana Pacers’ın 20-15 üstünlüğüyle girildi.

Antetokounmpo’ya cevap Oladipo’dan geldi

Ev sahibi ekip, ikinci çeyreğe Robinson’ın alley oop pasını iyi değerlendirmesiyle hızlı bir giriş yaptı. İlk çeyrek boyunca görmeye açlığını çektiğimiz türde basketler, bu çeyrekte gelmeye başladı. Bucks, Giannis Antetokounmpo ile aradığı üstünlüğü çeyrek ortasında buldu ve durumu 33-29 lehlerine getirmeyi başardılar. Pacers, Bucks’ın kontrolü ele geçirmesine izin vermemek için Oladipo ve Young ile bulduğu fırsatları değerlendirdi. İkinci çeyrek karşılıklı bulunan sayılarla geçti ve devreye Bucks’ın 46-44 üstünlüğüyle girildi.

Oladipo adeta bir pas makinesi gibiydi

Üçüncü çeyrekte ev sahibi ekip savunmada sağlam bir duruş sergiledi ve kontrolü ele almaya başladı. Oladipo’nun bu çeyrekte takım arkadaşlarına yarattığı fırsatlar, Indiana’nın üst üste üçlükler bulmasını sağladı. Çeyreğin bitimine 5:25 kala Indiana 62-50 üstünlüğü görülüyordu. Çeyrek sonlarında Bledsoe’nun hücumda, Antetokounmpo’nun savunmadiki iyi performansları Bucks’ın farkı kapamasına yol açtı ve son çeyreğe Indiana, Stephenson’ın müthiş 3 sayılık basketi ile 73-69 önde girdi.

Bucks kovaladı Pacers kaçtı

Son çeyrek başında da 3’lüğü bulan Stephenson, Millwaukee ekibinde moralleri iyice bozdu. İki takımın uyguladığı sert savunmalar, bu çeyrekte fazla basket olmasının önünü kesti; Millwaukee maçı kolay kolay bırakmadı ve son ana dek Indiana’yı kovalamaya devam etti. Bucks farkı 1 sayıya indirmişken 30 saniye kala, Antetokounmpo’nun orta mesafeli atıştan faydalanamaması maçın, en kritik anlarından biriydi. 92-89 geri düşmüşken son saniyede Antetokounmpo bir üçlükten daha faydalanamayınca maçı, Indiana Pacers 92-89 kazandı.

Pacers’ta etkili performanslar: Bojan Bogdanovic 29 sayı-3 asist-5 ribaund, Victor Oladipo 14 sayı-5 ribaund-5 asist

Bucks’ta etkili performanslar: Antetokounmpo 18 sayı-12 ribaund, Bledsoe 26 sayı-4 asist

Milwaukee Bucks v Indiana PacersMilwaukee Bucks v Indiana PacersMilwaukee Bucks v Indiana Pacers

Bir önceki yazımız olan Obradovic Bir Başarı Öyküsü! başlıklı makalemizde avrupa basketbol şampiyonası, basketbol ve euroleague hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir