Yeşilgiresun Belediyespor’dan Açıklama Geldi

Yeşilgiresun Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulunun, gelecek sezon Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne katılmama kararı aldığı bildirildi.

Yeşilgiresun Belediyespor’un geleceği hakkında beklenen açıklama geldi. Giresun kamuoyunun ve basketbol camiasının büyük merakla beklediği açıklamayı Yeşilgiresun Belediyespor Kulüp Başkanı Kerim Aksu yaptı. Başkan Aksu, Yeşilgiresun Belediyespor’un yeni sezonda lige katılmayacağını açıkladı.

KAYNAK BULAMADIK

Yeni sezon için ihtiyaç duyulan 5 milyon liralık kaynağa yeterli destek bulamadıklarını, bütçeyi oluşturamadıklarını ifade eden Aksu, gelecek sezon Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne katılmama kararı aldıklarını aktardı.

SPONSOR BULAMAYACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ

Kulüp Başkanı Kerim Aksu’nun yaptığı yazılı açıklaması; “Süper Lig’de bulamadığımız sponsor desteğini bir alt ligde hiç bulamayacağımız gerçeği ortadadır. Sadece belediye ve yönetici arkadaşların katkılarıyla bu takımın TBL 1. Lig’de devam etme imkanı bulunmamaktadır. Söz konusu bu ligde federasyon tarafından sağlanan gelirler yok denecek kadar azdır. Bu olumsuz tablo karşısında, 8 yılda adeta çocuğumuz gibi büyüttüğümüz kulübümüzün TBL 1. Lig’de devam etme imkanı bulunamadığından, gelecekte kulübümüzü daha büyük borç yükü altında bırakmamak için Yeşilgiresun Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu tüm alternatifleri değerlendirerek TBL 1. Lig’e katılmama kararı almıştır.” dedi.

GİRESUN’DA BASKETBOL SEVGİSİNİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Ülkemize yeni basketbolcular yetiştirmek amacıyla altyapımızda bulunan yaklaşık 300 sporcumuz Giresun’da ki basketbol sevgisini yaşatmak için yoluna devam edecektir” dedi.

Açıklamasında “2006 yılında kurulan Yeşilgiresun Belediyespor Kulübü 2010 yılına kadar bölgesel ligde mücadele etmiştir” diyen Aksu, şöyle devam etti; “Avrupa’nın en iyi ligi olan Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde tutunamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Euroleague şampiyonu Fenerbahçe’yi oynadığı Barcelona maçından sonra Giresun’da konuk etmenin öneminin algılanamadığını düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Tyler Ennis Resmen Fenerbahçe'de başlıklı makalemizde fenerbahçe, Los Angeles Lakers ve Tahincioğlu basketbol süper ligi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir